אירוע שבועות בבית אבי חי יתקיים בלילה שבין מוצ"ש (8.6) לבוקר של אור ליום ראשון (9.6) בסימן מפגשים זוגיים שיהוו מפגש בין העולמות השונים של הדוברים והדוברות המגיעים מכל גווני החברה.
במהלך ההרצאות, שיתקיימו לאורך כחמש שעות במוקדים שונים בבית אבי חי, ידברו המרצים על מנעד רחב מאוד של זוויות מבט ויספרו סיפורים אישיים שהשפיעו עליהם ועל תהךיכי היצירה, העבודה והכתיבה שלהם.
את המפגש הראשון (23:00-00:00) יפתחו החוקר ד"ר מאיר בוזגלו ופרופ' אווה אילוז, סוציולוגית ישראלית, שישוחחו על "הרהורים על תורת ישראל". במקביל, בחדר אחר, תתקיים שיחה של הרב דרורי יהושע, איש חינוך בבתי הספר של הרטמן וד"ר אבי-רם צורף, שישוחחו בנושא- "פרשנות, חידוש ופריצת גבולותיה של התורה אצל "הבן איש חי". באותה השעה, בחלל הקטן והאינטימי של ספריית בית אבי חי תתקיימנה ברצף ארבע שיחות בהן שי גיליס יארח ארבעה אוהבי תנ"ך. כל אחת ואחד ממשתפי השיחות ידברו על דמות תנכית נערצת עליהם, שמצאה מסילות אל חדרי הלב ואל נימי הנפש שלהם. בנוסף תתקיים בשעה זו הרצאה באנגלית של ד"ר אביבה זורנברג, חוקרת ומרצה בנושא: "להיות או לא להיות: סיפור של חמש אחיות".
שיחה נוספת באותה השעה תתקיים בין ילי שנר ואמיר מנשהוף. במפגש שיתקיים תחת הכותרת "ברוך אתה איני יודע מי" (אברהם חלפי) ויעסוק במסע בעקבות התפילה החילונית.
ברצועה השנייה של המפגשים (00:10-1:10) ישוחחו ד"ר רוביק רוזנטל, לשונאי וסופר, וד"ר אורית אבנרי, חוקרת ומרצה לתנ"ך, על "שפה עתיקה, שפה חדשה, ומה שביניהן". במקביל להם ירצו ד"ר יאיר פורסטנברג, מרצה לתלמוד ודב אברמסון, מעצב ואמן העוסק בנושאים של זהות יהודית-ישראלית בנושא של- "פרשנות, דרשנות ויצירה". בנוסף, תתקיים הרצאה בספרייה של אמרי סדן, עיתונאי לשעבר, בלוגר ומתכנת, על "דוד המלך ומשורר התהילים".
בהמשך הלילה (01:15-02:45) ישוחחו הרב מישאל ציון, איש חינוך ויזמות קהילתית והמשורר עמיחי חסוןעל "שו"ת ישראלי חדש: הפרויקט ההלכתי של אדם ברוך". במשך עשור פרסם העיתונאי וגיבור התרבות אדם ברוך תשובות הלכתיות בעיתון "מעריב" שהפכו אותו לפוסק הישראלי הראשון. בשיחה ביניהם יחזרו השניים לפרויקט המהפכני בשיחה שתנוע בין מאה שערים, ניו יורק, בגדד ותל אביב.
אתי אנקרי. צילום: אסנת רוםאתי אנקרי. צילום: אסנת רום
אתי אנקרי. צילום: אסנת רום
(אתי אנקרי. צילום: אסנת רום)
ועוד ברצועה השלישית של ליל שבועות ( 1:20-2:20) ישוחחרוני קובן עם אתי אנקרי על "תחנות רוח: ממרגלות הפירמידות ועד למרגלות הר סיני". במקביל תתקיים שיחה נוספת של פרופ' ורד נועם ופרופ' רמי ריינר, בנושא:"טוֹחֶנֶת ואוֹפָה ומְכַבֶּסֶת ומְבַשֶּׁלֶת":על חובות האישה לבעלה בראי התפתחות ההלכה. במקביל תתקיים בספרייה הרצאה של יוסי בן הרוש, מחנך וחוקר את חסידות המאה העשרים על השופט גדעון.
בחלק האחרון של אירועי ליל ערב שבועות בבית אבי חי (2:45-3:45) תרצה בלהה בן אליהו, מרצה לספרות עברית במכון "כרם" בירושליםעל"געגוע גילוי והתגלות: קריאה ב"תהילה" מאת ש"י עגנון"ובמקביל, בספריית בית אבי חי, תדבר רוני מולעלם- אופנהיים, חוקרת ומרצה על רות המואביה.
בין המפגשים וההרצאות יהיו גם אתנחתות מוסיקליות עם מקהלת הרמוניקה בלקט שירים חגיגיים בחצר בית אבי חי.
"מתגלים" – מפגשים זוגיים לליל שבועות בבית אבי חי, מוצ"ש, 8.6.19 החל משעה 23:00 ועד 04:00 לפנות בוקר – אור ליום ראשון . הכניסה ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.