ביום רביעי הקרוב (22.8) יקיים מוזאון ארצות המקרא את אירוע הקיץ השנתי שלו – "אנדרלמוזה". פסטיבל לילי של תרבות עכשווית ברוח מקראית שיימשך אל תוך הלילה ויכלול מיצג וידאו ארט של Mejadra Eyes, הרצאת פרפורמנס ייחודית שצוללת אל התת מודע ועוקבת אחר משמעויות הצבע הכחול באומנות, אופנה, קולנוע וטלוויזיה, מדיטציה בצלילים שתערך על ידי רן גרסון שיעשה שימוש בדיג', לופר וכלים נוספים, מפגש עם אמנים יוצרים בטכניקות מעורבות ובשיאו של הערב הופעה של נגן הג'ז הבינלאומי עומרי מור.
אנדרלמוזה. צילום: דויד סעדאנדרלמוזה. צילום: דויד סעד
אנדרלמוזה. צילום: דויד סעד
(אנדרלמוזה. צילום: דויד סעד)
החגיגה, הנערכת אחת לשנה ולכבודה המוזאון הופך את עורו ומתפקד כמשכן לאמנויות רב חושיות.
בשעה 19:30 יתקיים אירועי אמנות ייחודיים בגלריות המוזאון ומפגשים אישיים עם אמנים יוצרים, ביניהם: נוגעות בכחול - הרצאת פרפורמנס ייחודית וחדשה שתוצג לראשונה באנדרלמוזה ותועבר על ידי ענת פיק וד"ר עדינה קמיאן, במסגרתה הצופים יוכלו לצלול אל הופעות הצבע הכחול ביצירות אמנות, באופנה, בקולנוע ועוד אצל אמנים מובילים בתחומים השונים; מדיטציית הצלילים -המוזיקאי רן גרסון ייקח את המבקרים למסע מדיטציה סביב צלילים קסומים ומסתוריים; מיצג וידאו ארט של האמנית שלומית יעקב מ-Mejadra Eyes - בהשראת הצבע הכחול שתוקרן לראשונה באירוע; יוצרים בכחול - מפגשים אישיים עם אמנים מתחומים שונים היוצרים בטכניקות מגוונות עם זיקה לצבע הכחול, בהשראת תערוכת "אל עומק התכלת".
רייב האמנות של מוזיאון ארצות המקרא. צילום: דויד סעדרייב האמנות של מוזיאון ארצות המקרא. צילום: דויד סעד
רייב האמנות של מוזיאון ארצות המקרא. צילום: דויד סעד
(רייב האמנות של מוזיאון ארצות המקרא. צילום: דויד סעד)
בשעה 21:00 יעלה להופיע נגן הג'אז הבינלאומי עומרי מור במופע It's About Time! שמשלב בין מוזיקה אנדלוסית צפון אפריקאית לבין הג'אז המערבי.
אנדרלמוזה, 22.8, החל משעה 19:30. מוזיאון ארצות המקרא. לכרטיסים לחץ כאן או בטלפון 02-5611066.