"טוויסט בעלילה": 600 אמנים ושחקני תיאטרון-רחוב, יגויסו בימים הקרובים לטובת פרויקט מיוחד בשתי הערים הגדולות – ירושלים ותל אביב-יפו.
ביוזמת הקרן המשפחתית של ענבר ומריוס נכט, ישתפו פעולה שתי העיריות בתמיכה במאות שחקנים ואמני תיאטרון רחוב מכל רחבי הארץ, שחוו פגיעה כלכלית קשה בעקבות משבר הקורונה.
 "עיר המדרחובים" בעמק רפאים "עיר המדרחובים" בעמק רפאים
אמני רחוב ב"עיר המדרחובים" בעמק רפאים
(צילום: עמית שאבי)
המופעים יתקיימו ביום חמישי (2.7) בצהריים. האמנים הם משורה ארוכה של תחומים: אמני קרקס, ציירי רחוב, פסלים-חיים, הולכי קביים, ליצנים, אקרובטים ועוד. הם יתפרשׂו במספר מתחמים ורחובות מרכזיים:
ירושלים – מדרחוב בן יהודה וכיכר ציון, נחלת שבעה, שוק מחנה יהודה, עמק רפאים, רחוב הלל, שדרות ממילא ורחבת שער יפו, רחוב רקנאטי וצונדק בשכונת רמות.
תל אביב-יפו - שינקין, רוטשילד, דיזנגוף, שוק הפשפשים ביפו, רח' שבזי, מתחם התחנה ושוק התקווה.
הפעילות תתקיים בכפוף להוראות משרד הבריאות, כולל שירותי סדרנות וחובת עטיית מסיכה במרחב הציבורי.
ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "אני מודה לקרן נכט על ההתגייסות והרצון למען ירושלים, תושביה ואמניה. אני סבור כי זהו רק שיתוף הפעולה הראשון ועוד נמשיך ונצעד יחד".
רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "האמנים, השחקנים והיוצרים הם הרוח החיה של תל אביב-יפו- עיר התרבות של ישראל. מבחינתנו תרבות היא לא לוקסוס ולא פינוק. היא מנסחת את רוח החברה וערכיה, והיא גם סקטור כלכלי חשוב ביותר שמפרנס 150 אלף איש ברחבי ישראל, ביניהם גם השחקנים ואמני הרחוב. אני מברך על המיזם שיתקיים במקביל במרחב הציבורי בירושלים ובתל אביב-יפו ומזמין את כולכם להינות ממנו".
נחמן רוזנברג מנכ"ל הקרן, מסר: ״עולם התרבות הישראלי מורכב גם ממאות שחקנים ואמני-רחוב, שרבים מהם נפגעו כלכלית באופן הקשה ביותר במשבר הקורונה. מטרת היוזמה היא להעניק סיוע אישי לקבוצה הזו ובמקביל, לחזק באופן ישיר את בעלי העסקים הקטנים בירושלים ותל אביב יפו״.
הקרן, שהוקמה על-ידי עו״ד ענבר נכט, מתמקדת בפילנתרופיה יזמית והגדילה מאוד את פעילותה במהלך משבר הקורונה.
יום חמישי ה- 2.7 בין השעות 17:30 – 21:30, בירושלים ובתל אביב