סדרת מפגשים אינטימיים עם יוצרות ויוצרים בולטים במוזיקה הישראלית, בחיזוק קולינרי של מיטב השפים של סצנת האוכל הירושלמית וגיבוי אלכוהולי מהבר של ״משק עפאים״, יתקיימו באוויר הפתוח של הפטיו בבית הנסן.
בית הנסןבית הנסן
בית הנסן
(צילום: דור קדמי)
סדרת האירועים נולדה מתוך הרצון לאפשר לקהל הרחב ליהנות ממפגש תרבותי איכותי אחרי חודשים של התכנסות, לצד הרצון לתמוך ביוצרים ויוצרות בעולם המוזיקה ועסקים קולינרים ירושלמים.
האירועים יתקיימו בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כאשר מספר המקומות מוגבל ומותנה ברכישת כרטיס באתר בלבד.

מה מחכה לכם?

1.7.20 תומר יוסף ודניאל סאן קריאף - מפגש מוזיקלי מרתק בין שני היוצרים והזמרים ושיחה על האלבום החדש של דניאל שמפיק תומר בימים אלו. על הליווי הקולינרי, עומר עידו - השף של מסעדת ״פרגמון״ הירושלמית - הצדעה לחומרי הגלם המקומיים והעונתיים של הים התיכון, לצד תפריט קוקטיילים מרענן.
6.7.20 שולי רנד – האיש שאחראי על כמה מהיצירות האייקוניות בתרבות הישראלית, הן כמוזיקאי והן כשחקן, יבצע את מיטב שיריו מכל הזמנים לצד קלאסיקות מוכרות וסיפורים מהעבר. על הליווי הקולינרי, דיני קסורלה - השפית והבעלים של מזללת ״דוויני״ שבפאתי שוק מחנה יהודה – תפריט אוכל רחוב על טהרת הכיסון הכי ירושלמי שיש – הפיתה.
8.7.20 נטע אלקיים ועמית חי כהן - מפגש על יצירה עכשווית בין ירושלים למרוקו. צלילה אלקטרונית עמוקה בעולמות הסאונד של צפון אפריקה- מקטעים מקוריים, דרך שירת צדיקים ממקנס ועד עיבודים לשירי פופ משנות החמישים, והזדמנות מיוחדת לשמוע מהיוצרים על ההשראות שלהם ליצירה. על הליווי הקולינרי, אייל אסולין – טבח ומארח אירועי אוכל פרטיים בביתו שבמוסררה – אוכל מקומי וערבי מחומרי הגלם של שער שכם.
15.7.20 שי צברי במפגש אינטימי בגובה העיניים - שר משיריו ומספר את הסיפורים שמאחוריהם. על הדרך ארוכת השנים שהובילה אותו אל עולם המוזיקה, על מקורות ההשראה שלו ועל שיתופי הפעולה השונים בהם נטל חלק. על הליווי הקולינרי, עומר עידו - השף של מסעדת ״פרגמון״ הירושלמית - הצדעה לחומרי הגלם המקומיים והעונתיים של הים התיכון, לצד תפריט קוקטיילים מרענן.
30.7.20 נעם הלפר ואורי אלבוחר - Age is a Box + ORI - חברי ההרכב FOLO הירושלמי לשעבר ואמני סולו בינלאומיים בהווה, במפגש חדש פעמי - סאונדים עוטפים וצלילה תודעתית בין אוטופייה לדיסטופיה, בין אקוסטיקה לאלקטרוניקה, בין מחובר למנוכר. על הליווי הקולינרי, לוקס סיטרי, שף ובעלים של ״ארחנטו- אמפנדס בשוק״ שבלב מחנה יהודה, יביא את הטעמים והגחלים הלוהטים מארגנטינה, לערב סינתזי חוצה יבשות.
5.8.20 ריף כהן - גרסאות סאונד סיסטם לשירים משלושת אלבומיה ושיחה עם המוזיקאית שלוקחת את הז׳אנר הים תיכוני למחוזות חדשים – על השילוב החמקמק בין אוריינטליות מסורתית, מקצבים צפון אפריקאיים וההיפ-הופ. על הליווי הקולינרי, אייל אסולין – טבח ומארח אירועי אוכל פרטיים בביתו שבמוסררה – אוכל מקומי וערבי מחומרי הגלם של שער שכם.
ריף כהןריף כהן
ריף כהן
(צילום: R604M)
12.8.20 חוויה מעוררת השראה עם הזמרת והיוצרת AvevA - סיפור חיים מרתק על הגירה מאתיופיה ומוזיקה פורצת גבולות המשלבת צלילים אתיופיים מסורתיים עם השראות מעולם הסול והפופ. על הליווי הקולינרי, דיני קסורלה - השפית והבעלים של מזללת ״דוויני״.
19.8.20 אמנית הקול ויקטוריה חנה, המתיחסת למילים לאותיות ולקול כחומר פלסטי בהשראת טקסטים עבריים עתיקים - מגיעה לבית הנסן לחגיגה אוניברסלית עכשווית של השפה עברית והקול האנושי - ראפ קבלי וביצועי אקפלה בליווי הנגן הוירטואוזי גרשון וייסרפיהרר.
הכניסה למתחם בכפוף להנחיות התו הסגול - מדידת חום ורישום בכניסה, עטיית מסיכה לאורך השהות במתחם ושמירה על היגיינה אישית.