חוזרים לשגרה: הממשלה אישרה היום (ג') פתיחה מחודשת של שמורות הטבע, אתרי המורשת, הגנים הלאומיים וגני החיות לכניסת מטיילים, במסגרת ההקלות על הגבלות התנועה שהוגדרו בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. בירושלים ייפתחו החל ממחר (ד') פארק הטבע העירוני עמק הצבאים והגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם.
עמק הצבאיםעמק הצבאים
עמק הצבאים
(צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)

הגן הבוטני

המבקרים בגן הבוטני יוכלו להיכנס לגן בתיאום ובהרשמה מראש. בהתאם להנחיות, הגן הבוטני דאג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים, יבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות. כמו כן, הכניסה לילדי ירושלים חינם.
בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, יחויבו המבקרים בהנחיות הבאות: מכירת הכרטיסים תתבצע מראש באתר בימות וכך גם התשלום ותהיה לפי שעות; המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות/קבוצות, ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 10 אנשים; כל מבקר יחויב ומדידת חום שתבוצע בכניסתו לגן (לא תותר כניסה למי שחום גופו עולה על 38 מעלות); כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).
הגן הבוטני בירושליםהגן הבוטני בירושלים
הגן הבוטני בירושלים
(צילום: תום עמית)
אפשר יהיה לטייל בגן הבוטני בכל החלקות, נציין כי הגן משתרע על 120 דונם וניתן להכניס בו מאות אנשים בו זמנית על פי הנחיות משרד הבריאות.
תום עמית, מנכ"ל הגן הבוטני: "לאחר חודש וחצי בו הגן הבוטני נסגר למבקרים אנו מאושרים להודיע שבהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול, הגן יפתח את שעריו לכל תושבי ירושלים וישראל כולה. אני ממליץ בחום להגיע לבקר במרחבים האדירים של הגן וליהנות מהפריחות, המים הזורמים, מהאוויר, ממראות וניחוחות הטבע שנמצא כרגע בשיא פריחתו ומקצת שפיות".

פארק עמק הצבאים

בהתאם להנחיות הריחוק החברתי, אנשי פארק עמק הצבאים, השייך לעירייה ומנוהל ע"י החברה להגנת הטבע, דאגו לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים, יספרו את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור. בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, יחויבו המבקרים בהנחיות הבאות:
א. המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות/קבוצות, ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 10 אנשים.
ב. כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות.
ג. אפשר יהיה לטייל בשטחים הפתוחים בפארק, אולם מסתור הצלמים ומרכז המבקרים יהיו סגורים לכניסת קהל.
ד. במידה ויהיה עומס מבקרים, ייסגר הפארק זמנית עד שיצאו מספיק אנשים.