יקב גוש עציון הוא לא רק יקב אלא קומפלקס תיירות ובו מסעדה, מרכז מבקרים, גן ארכאולוגי ואולם אירועים. והכול החל משיח פטל! מייסדי היקב, תמר ז"ל ושרגא רוזנברג מהיישוב אפרת, גידלו בגינתם שיח פטל שחור שהניב פרי בכמות הולכת וגדלה בכל שנה.
יקב גוש עציון. הכל התחיל משיח פטל בחצר | צילום: מרים צחייקב גוש עציון. הכל התחיל משיח פטל בחצר | צילום: מרים צחי
יקב גוש עציון. הכל התחיל משיח פטל בחצר | צילום: מרים צחי
לאחר שמאסו בהכנת גלידות ועוגות, החליטו שעליהם לעשות משהו בפרי. חבר המשפחה הציע שיפיקו ממנו יין, והרעיון תפס תאוצה. בשלב הראשון הופק היין משיח הפטל לבדו, ואחר כך נוספו גם ענבים. בשנים הראשונות הייתה המשפחה יורדת בשעות לא שעות לתל ערד לבצור שאריות ומהן הופקו כמויות קטנות שנשמרו בחביות עץ בסלון הבית.
בשנת 1995 פרש שרגא מניהול בית אבות, תמר ז"ל עזבה את עבודתה כמהנדסת והשניים התמסרו לכרמים במורדות אפרת. בשנת 2005 נחנך יקב גוש עציון. היום נטועים בו 800 דונם כרמים בגובה 800 מטר. במקום מופקות הסדרות “נחל פירים”, “האלון הבודד” ו”עמק ברכה”.
"בתחילת הדרך, בשיא האינתיפאדה, זאת הייתה הזיה לפתוח עסק תיירות", אומר אסף רוזנברג, הבן. "15 שנים אחר כך הוכחנו שאופטימיות מנצחת הכל. ממש כמו אותו שיח פטל שבזכותו יצאנו למסע".
איך עושים את זה יחד?
"היום אנחנו יקב של אב ובנו", אומר אסף. "מתווכחים כל יום ולא תמיד זה קל, אבל גם נהנים מדברים אחרים. אבי הוא איש חזון, רואה רחוק, מתכנן קדימה ורוצה להתרחב גם ביקב וגם בקומפלקס גן האירועים והמסעדה. אני נהנה ללמוד ממנו, הוא המנטור שלי, ויחד אנחנו מתגעגעים לאמא שלי, אשת המעשה והפרטים הקטנים. כל אשר לנו לה הוא".
המלצת היין המשפחתית: נחל הפירים אדום 2016. יושן 12 חודשים בחביות עץ אלון. מחיר: 79 שקלים.